تعمیر دستگاه فکس شهر سیستم

برای ارسال درخواست تعمیرات انواع فکس برندهای مختلف روی دکمه روبرو کلیک کنین و درخواست خود را ارسال کنین.

تعمیر فکس

سوالات متداول تعمیر دستگاه فکس

خیر لازم نیست؛ ارسال تونیت درام به تنهایی کفایت می‌کند.

این خطا در هنگام اشکال در فیوزینگ ظاهر می‌شود و برای رفع آن باید به واحد تعمیرات مراجعه شود.

این اتفاق یا به دلیل اشکال در واحد اسکن و یا مشکل در درام رخ می‌دهد. در این گونه مواقع، دستگاه برای بررسی بیشتر باید به واحد تعمیرات ارسال شود (این مشکل مربوط به دستگاه های فکس لیزری است)

 

ارلسال دستگاه شما به دفتر ما توسط شما و بازگشت دستگاه شما رایگان خواهد بود.

بعضی از دستگاه‌های فکس یک گوشیِتلفن هم دارند که با آن می‌توان با شخصی که با دستگاه دیگر کار می‌کند صحبت کرد. به مدارکی که ارسال می‌شوند فکس می گویند.

 ماشینی که تصویر را می فرستد الگوی نقاط روشن و تاریکِ مدرک را به سیگنالِ الکتریکی تبدیل می‌کند. این سیگنال از طریق شبکه تلفن به دستگاه گیرنده می‌رسد که سیگنال را به صورت اولیه اش بر می گرداند. 

نمابر، پست تصویری، تلفکس، دورنگار، فکس، یا فاکس[۱] (به انگلیسیFaxfac simile؛ (به فرانسویTélécopieur) تصویری از یک مدرک (یک یا چند صفحه متن یا تصویر) را به دستگاه فکسِ دیگر می فرستد. این دستگاه تصویر مدارک فرستاده شده توسط دستگاه‌های فکسِ دیگر را هم چاپ می‌کند.

پس از اینکه با دستگاه فرستنده شماره تلفن دستگاه گیرنده گرفته شد و دستگاه گیرنده جواب داد، دستگاه فرستنده شروع به اسکن کردن مدرک کرد. یعنی هر لحظه قسمت کوچکی از آن را از مقابلِ ردیفی از صدها حسگر الکترونیکی ریز می گذرانند. لامپی روی این مدرک نور می اندازد. هربار که مدرک اندکی حرکت می‌کند، حسگرها نشان می دهند که کدام بیت‌های مدرکِ قرار گرفته زیر ردیف حسگرها نور را باز می تابانند (و روشن اند) و کذام بیت‌ها نور را باز نمی تابانند (و تاریک اند). دستگاه فکس سیگنال‌های حاصل از سیگنال‌ها را به خط تلفن می فرستد. به این طریق الگوی تاریک و روشن مدرک را به دستگاه گیرنده می فرسد. وقتی آخرین صفحه مدرک فرستاده شد، دستگاه خط تلفن را قطع می‌کند تا تماس پایان یابد.

می توان مدار الکترونیکی کوچکی به کامپیوتر شخصی اضافه کرد که به کامپیوتر امکان دهد به صورت دستگاه فکس عمل کند. به این صورت می‌توان متن و تصویرهای موجود در کامپیوتر را به دستگاه فکسِ دیگری فرستاد یا متن و مدارکی را که روی صفحه نمایش کامپیوتر ظاهر می‌شود دریافت و در حافظه کامپیوتر ذخیره کرد یا آن را به کمک چاپگر کامپیوتر چاپ کرد.

طرح اصلی فکس در ۱۹۰۲ در آلمان اختراع شد. تا سال‌ها از فکس عمدتاً در روزنامه‌ها برای دریافت سریع تصویر از سراسر جهان استفاده می شد. فکس‌های اداری از اوایل ۱۹۸۰ رایج شد.

اگر دستگاه فکس شما دچار مشکل شده است تعمیرات آن را به شهر سیستم بسپارید . شهر سیتسم نمایندگی معتبر دستگاه های فکس پاناسونیک در ایران میباشد.

 

اسکرول به بالا