دانشمندان با استفاده از پرینتر سه بعدی زبان بیومیمتیک ساخته اند که عملکرد آن مانند زبان واقعی است.

چاپ سه بعدی زبان انسان/ زبان بیومیمتیک ساخته می شود

دانشمندان با استفاده از پرینتر سه بعدی زبان بیومیمتیک ساخته اند که عملکرد آن مانند زبان واقعی است.
اخیراً مطالب زیادی درباره زبان الکترونیک منتشر شده اما اکثر آنها سنسورهای ارزیابی عطر و طعم هستند که هیچ شباهتی به زبان واقعی ندارند. حال گروه تحقیقاتی از دانشگاه لیدز با همکاری دانشمندان دانشگاه ادینبورگ موفق به تولید زبان بیومیمتیک شده اند که مانند زبان واقعی انسان کار می کند.
زیست تقلید، زیست همانندسازی یا بیومیمتیک تقلید از الگوها، سامانه ها و عناصر طبیعت با هدف حل مشکلات پیچیده انسان است. در حقیقت اساس این علم مدل های طبیعی بیولوژیکی است که با مطالعه فیزیولوژی آن ها می توان سامانه های نوین فناورانه را طراحی کرده و ساخت.
گروه تحقیقاتی با استفاده از سیلیکون از سطح زبان 15 فرد بالغ الگوبرداری کردند. این الگوها به شکل سه بعدی اسکن شد تا نقشه ای از ابعاد و تراکم صدها ساختار جوانه مانند به نان پاپیلا تهیه کنند. بسیاری از افراد گمان می کنند که پاپیلا همان جوانه های چشایی هستند اما تنها برخی از آنها گیرنده چشایی دارند. کار اصلی پاپیلا کمک به ایجاد اصطکاک، پراکندگی بزاق برای جویدن غذا و قورت دادن آن غذاست.
در مرحله بعدی دانشمندان با استفاده از پرینتر سه بعدی زبان بیومیمتیکی از جنس سیلیکون ساخته اند که نه تهنها طرح پاپیلاهای زبان را به صورت کامل دارد بلکه نرمی و رطوبت یک زبان واقعی را نیز دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا