انواع دستگاه کپی و کاربرد آن ها (قسمت دوم)

انواع دستگاه کپی و کاربرد آن ها (قسمت دوم)

رنگی:


همانطور که از نامش پیداست این نوع از دستگاه ها، کپی های رنگی تولید می کنند. این دستگاه ها همچنین می توانند کپی های سیاه و سفید را ایجاد نمایند. این دستگاه های کپی معمولا چند منظوره هستند. آن ها 4 درام و 4 کارتریج دارند. برخی از مدل ها تعداد درام یا کارتریج بیشتری دارند. چهار رنگ اصلی در برگیرنده CYMK یا Cyan است. دستگاه، این رنگ ها را برای ایجاد رنگ های دیگر ترکیب می کند.

چندمنظوره:


این نوع از انواع دستگاه کپی می توانند علاوه بر کپی کردن، عملکردهای متعدد دیگری را نیز در اختیار شما قرار دهند. آنها همچنین به عنوان محصولات چند منظوره شناخته می شوند. تولید کنندگان دستگاه های کپی در حال حرکت به این سمت از دستگاه ها هستند.

عملکردهای اساسی شامل کپی، اسکن، چاپ و فکس است. آخرین مدل ها حتی به اینترنت نیز دسترسی دارند. شما می توانید آنها را به شبکه دفتر خود وصل کنید تا اسناد را با استفاده از اسکن برای ارسال ایمیل به کار ببرید. بسته به دستگاهی که دارید، قابلیت های اسکن دیگری نیز در اختیارتان قرار می گیرد. شما می توانید از یک لپ تاپ با استفاده از اتصال USB یا بی سیم فرایند چاپ را انجام دهید. شما همچنین می توانید نرم افزار مدیریت سفارشی سازی شده را در برخی مدل ها نصب کنید. برخی از مدل ها حتی می توانند کاغذهای کپی شده را به هم متصل کنند. این ها مدیریت کامل سند پرینت شده را در اختیار کاربران قرار می دهند.

دسکتاپ:


این ها دستگاه های کپی کوچکی هستند که فضای اندکی را اشغال می کنند و می توانند بر روی میز قرار گیرند. این دستگاه ها می توانند دستگاه های ساده یا چند منظوره باشند. این ها معمولا برای کاغذهای A4 طراحی می شوند. اینگونه دستگاه ها نمی توانند کاغذهایی با اندازه A3 را مدیریت کنند. دستگاه هایی که با کاغذ A3 کار می کنند معمولا استند یا کابینتی دارند که می توان از آن به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کرد. همچنین می توانید دستگاه خود را به گونه ای پیکربدی کنید که با ماژول های اضافی سینی کاغذ سازگار است و به دستگاه اجازه می دهد به ارتفاع طبیعی خود برسد.

شبکه:


شما می توانید این تجهیزات را به شبکه دفتر خود متصل کنید تا خودتان و کارمندانتان بتوانند از راه دور فرآیند چاپ را انجام دهند. همچنین می توانیداز این گزینه برای رایانه های فکس استفاده کنید. اکثر دستگاه های کپی دیجیتال و دستگاه های چند منظوره این ویژگی را دارند.

کدام نوع دستگاه کپی برای شما مناسب است؟


چندین فاکتور برای انتخاب یک دستگاه فتوکپی وجود دارد. اول، شما باید حجم کپی هایی که هر روز نیاز دارید را تعیین کنید. همچنین باید احتمال رشد در 6 ماه آینده یا بیشتر از آن را در نظر داشته باشید. این کار به شما کمک می کند مدلی را انتخاب کنید که می تواند با خواسته های آینده تان منطبق باشد. بهتر است به هنگام خرید مدل های بالاتری را انتخاب کنید تا در آینده مجبور به تغییر دستگاه خود نشوید. همچنین باید فضای دفتر کاری و بودجه ای که در دست دارید را مدنظر قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا